Birimlerimiz

Proje ve Tasarım

Proje Tasarım ve Ar-Ge bölümü deneyimli mühendis ve tekniker kadrosu ile gelişimi tasarım ve resimleme ekipmanları, geniş doküman ve teknik resim arşivi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Tasarımda son tekniklerin kullanılması, Elpa’nın kalite politikasının bir gereğidir. Parçanın konsept aşamasından, nihai ürün haline gelinceye kadar, her aşamasında modern bilgisayar destekli tasarım (CAD-CAM) programları kullanılarak en üst düzeyde tasarım ve verimlilik hedeflenmektedir.

 

Mekanik İmalat

Sürekli gelişmekte olan teknoloji karşısında başlangıçta insana bağlı olan, mekanik imalat prosesleri ELPA‘ da otomasyonu zorunlu kılmıştır. Üretim operatörlerinin işlerini oldukça kolaylaştırılması verimin artırılması bunlara paralel olarak maliyetlerin düşmesini sağlayıcı CNC Tezgah’lar kullanılmaktadır.

 

Boyahane

İmalatını gerçekleştirdiğimiz O.G Metal Clad, A.G, sac köşk, bakır bara ve bağlantı ekipmanlarının korozyona uğramaması saha koşullarında mekanik yapılarını koruyabilmeleri ve estetik görünüm sağlamak için Elektrostatik toz boyama tekniği ile RAL 7035 Gri renkte pütürlü boya ile boyanmaktadır.
Boyama işlemi öncesinde metal malzemeler üzerindeki boyamaya engel teşkil eden ve korozyonu hızlandıran etkenleri ortadan kaldırmak için;

  • Yağ alma,
  • İlk Durulama,
  • Fosfatlama,
  • Son Durulama,

işlemleri sırasıyla yapılmaktadır.

 

Elektromontaj

Bu bölümde mekanik imalatı tamamlanan ve boyahane bölümünde boyanan ürünlerimizin konusunda
uzman elektrik mühendisleri ve teknikerlerin çizdiği teknik resimlere uygun montajları yapılmaktadır. Tek seferde doğru üretim yapmak hedefini amaçlayan bu departmanımızda montaj prosesi sürekli kontrol altında tutulmaktadır.

 

Satış Sonrası

Verdiğimiz imalat hizmetimizin sadece ürünün müşteriye teslimine kadar olmadığı bilincine sahip bir firma olarak satış sonrasında da müşterilerimize süpervizörlük hizmeti ve teknik desteğimiz devam etmektedir. Yerinde eğitim ve teknik rehberlikle müşteriye üründen maksimum faydalanmasını sağlamak vazgeçilmez anlayışımızdır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?